کت و شلوار, کت و شلوار و کت تک

خرید کت و شلوار بر عهده کیست

خرید کت و شلوار شب عروسی

خرید کت و شلوار بر عهده کیست؟

بعد از مراسم خواستگاری و قول و قرارهای مراسم ازدواج، شرایط و زمینه برگزاری این مراسم، خانواده عروس و داماد خریدهای مورد نیاز برای این مراسم را انجام می دهند. در این میان هزینه های مختلفی وجود دارد که بین خانواده عروس و داماد تقسیم می شود. هزینه هایی بر عهده داماد و هزینه های دیگر بر عهده عروس است. به طور مثال در مراسم نامزدی و عقد هزینه دفترخانه و دیگر تشریفات بر عهده خانواده عروس بوده و هزینه مراسم عروسی و هزینه های جانبی آن بر عهده خانواده داماد است .

در مورد خرید های مورد نیاز این مراسم نیز قوانینی وجود دارد که هزینه خرید اقلام مورد نیاز را بین دو خانواده تقسیم می کند. در مورد خرید لباس عروس و داماد نیز این هزینه ها توسط خانواده دو طرف تقبل می شود. هزینه خرید یا دوخت لباس عروس برعهده داماد است و همچنین خرید کت و شلوار داماد نیز بر عهده عروس و خانواده است.

طبق رسم دیرین، عروس و داماد به همراه خانواده و یا نزدیکان برای خرید این اقلام اقدام می کنند. پوشش مناسب و جذاب  برای مراسم عروسی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. عروس و داماد تمایل دارند که برای این شب تکرار نشدنی در بهترین حالت زیبایی و استایل باشند. برای زیباتر به نظر رسیدن و ثبت تصاویری ماندگار برای سالهای طولانی، لباس عروس و کت شلوار دامادی نقشی تعیین کننده دارد. لذا برای انتخاب این دو مورد تا می توانید باید سختگیر و تیزبین باشید.

در انتخاب کت و شلوار دامادی و خرید آن باید نکات بسیاری را دقت کنید. در ادامه این مطلب شما را با نکاتی مهم در زمان خرید کت و شلوار دامادی آشنا می کنیم تا انتخابی هوشمندانه و مناسب داشته باشید. انتخاب کت شلوار دامادی با خرید کت تک اسپرت و یا دیگر پوشش ها تفاوت دارد و باید نکاتی را مد نظر داشته باشید که دانستن آن‌ها ضروری است.

نکات مهم در خرید کت و شلوار دامادی

امروزه انتخاب مناسب و خرید یک کت و شلوار دامادی برای مراسم عروسی همانند انتخاب و خرید لباس عروس مهم و ضروری است. حتی بسیاری از افراد راجع به هماهنگی این دو نوع پوشش با یکدیگر نیز دقت می کنند.

  • به فرم بدن دقت داشته باشید: با توجه به وزن، قد و چهره خود باید اقدام به خرید کت و شلوار دامادی کنید. به طور کلی می توان افراد را به چاق و درشت اندام و باریک و بلند تقسیم بندی نمود. برای افرادی که درشت اندام هستند بهتر است کت و شلوار تیره رنگ انتخاب شود. رنگ های تیره و مات می تواند شما را باریک تر نشان دهد. انواع کت و شلوار رنگ روشن می تواند گزینه های بهتر برای افراد لاغر باشد. ذکر یک نکته ضروری است که اگر تمام ست دامادی شما اعم از پیراهن، شلوار، کت و… همگی یک رنگ باشند در این زمان شما دارای اندام کشیده تر به نظر می رسید. برای کشیده تر دیده شدن اندام دکمه ها نیز نقشی اساسی دارد. هر مقدار که کت خریداری شده دارای دکمه هایی کمتر باشد، بالاتنه شما کشیده تر به نظر می رسد. افرادی که اندام درشتی دارند بهتر است کت های دو طرف دکمه و یا چهار دکمه را فراموش کنند.

اگر جزو افراد درشت هیکل هستید اصلاً نباید پارچه کت و شلوار شما براق باشد. پارچه های براق شما را عریض تر نشان می دهد و همچنین به هیچ وجه به سراغ انواع پارچه چهارخانه نروید.

  • در انتخاب جلیقه، تاکسیدو و پیراهن دقت داشته باشید. پیراهن شما نباید بسیار تنگ یا گشاد باشد. پیراهن های گشاد شما را چاق تر از آنچه که هستید نشان خواهد داد. پیراهن های براق نیز مانند کت چهار خانه شمارا چاق تر نشان می دهد.
  • در زمان خرید کمربند سعی کنید رنگ آن با کفش های تان ست باشد. براق یا مات بودن کفش ها نیز باید با کمربند هماهنگی داشته باشد.
  • اگر جزو افراد باریک و لاغر هستید به خوبی بسیاری از مدل ها برای شما مناسب است. تنها به این نکته دقت داشته باشید که کت و شلوار دقیقاً اندازه و سایز شما باشد. افراد لاغر می توانند از کت های دو لبه و شش دکمه نیز استفاده کنند. در بعضی از مواقع  اپل  در کت ها می‌تواند اندام شما را زیباتر نشان دهد و نقایص اندام را پوشش دهند.
  • به یقه کت دقت داشته باشید. اگر بدنی تنومند دارید یقه آرشال برای شما مناسب است. برای افراد لاغر اندام انواع مدل های یقه کت می تواند متناسب با اندام آنها استفاده شود.
  • دقت داشته باشید که اصلاً به مد و آنچه که متداول شده است فکر نکنید. بسیاری از مدل ها در ژورنال ها زیبا به نظر می رسند اما عملاً برای شرایط شما مناسب نیستند. چه بسا یک مدل ساده و کلاسیک بسیار شما را زیباتر جلوه دهد اما در کت شلواری که مد شده است بسیار بد استایل دیده شوید.
  • به این نکته دقت داشته باشید که کت و شلوار باید دقیقاً سایز شما باشد. سرشانه های کت و منطقه اطراف یقه باید به خوبی اندازه باشد. این حرف دلیل بر این نیست که آن را تنگ انتخاب کنید. باید به گونه‌ای باشد که آثار کشیدگی و خط در این نواحی دیده نشده و دست به راحتی حرکت کند.  هنگامی که ایستاده اید اگر دست ها را در کنار بدن قرار دهید قد کت شما باید تا نوک انگشت شست قرار گیرد. این نکته را به یاد داشته باشید که آستین کت باید تا ناحیه ای باشد که دست شروع می گردد. دقت داشته باشید که آستین های کت  به گونه ای باشد که حداقل نیم الی یک سانت از آستین های پیراهن بیرون بیاید.
  • به فرم و بلندی یقه کت دقت داشته باشید. اندازه آن باید به نحوی باشد که یقه پیراهن از کت شما بیرون بیاید.
  • قد شلوار باید به گونه‌ای باشد که تا نیمه پاشنه کفش برسد و در هنگام حرکت جوراب ها دیده نشود.
  • نکات ظریف دیگری نیز وجود دارد مانند ست کردن جوراب، کراوات و… که در مقالات بعدی به آن‌ها پرداخته خواهد شد.

با انتخاب صحیح برای زیبا دیده شدن نیاز به هزینه اضافی نیست.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *