کت و شلوار و کت تک

تزیین کت و شلوار دامادی برای حنابندان

مدل کت و شلوار دامادی برای مراسم حنابندان

مراسم حنابندان جزو مراسمی است که در روز یا روزهای قبل از برگزاری مجلس عروسی برگزار می گردد. خیلی از خانواده ها رسم بر این دارند که این مراسم را شب قبل از عروسی برگزار کنند .جالب است بدانید که این مراسم تنها در ایران انجام می‌شود و در کشورهایی چون هند و ترکیه نیز مشاهده می شود.  این گونه می توان گفت که شب حنابندان به عبارتی مراسم خداحافظی کردن عروس با خانواده ی خود است و آخرین شبی است که در منزل پدری حضور دارد. این گونه مرسوم بوده است که یک سینی حاوی مقداری حنا را در مجلس می چرخاندند و خانم های دیگر نیز دستان خود را با مقداری از این حنا آغشته می کردند. ایرانیان باستان بر این اعتقاد بودند که حنا هدیه از بهشت است و می‌تواند استفاده کردن از آن خوشبختی و محبت به همراه داشته باشد.

برگزار کردن مراسم حنابندان

به طور خلاصه مراسمی است که به معنی آماده کردن و خیس کردن حنا است تا بر روی دست و پای عروس و داماد قرار گیرد. در شهرها و فرهنگ های مختلف ایرانی این مراسم به شکل های مختلف و سنتی برگزار می شود . در زندگی شهری امروزی نیز این مراسم به طور مختصر تر انجام می شود. برای برگزاری این مراسم خیلی از افراد از تم های رنگی خاص استفاده می کنند که نشان از شادی و خوشحالی است. رنگ هایی چون قرمز و سبز می‌تواند رنگ غالب در این مراسم باشد. همچنین تزیین نمودن ظرف حنا نیز از اهمیت بسیاری برخوردار است و می‌توان آن را با ایده های مختلف و با اشکال متفاوت تزیین نمود.

تزیین نمودن کت و شلوار داماد در حنابندان

خرید کت و شلوار دامادی بر عهده خانواده عروس است. با حضور داماد و عروس و خانواده آنها خرید کت و شلوار موقت و زیبا برای داماد انجام میشود. البته در سال‌های اخیر خرید کت و شلوار دامادی بیشتر برعهده و سلیقه عروس و داماد است و به تنهایی این کار را انجام می دهند. از آنجایی که پوشش کت و شلوار دامادی از اهمیت بسیاری برخوردار است باید دقت و توجه ویژه ای به آن شود. شما می توانید با مراجعه به بخش راهنمای خرید کت و شلوار از نکات مهم انجام این کار با اطلاع شوید و با انتخاب بهترین انتخاب کت و شلوار این شب تکرار نشدنی را برای خود زیبا تر و ماندگار تر نمایید. البته بسیاری از فروشندگان کت و شلوار دامادی راهنمای شما در این زمینه خواهد بود اما بهتر است با مطالعه و تحقیق خریدی مطمئن تر و راحت تر را انجام دهید.

از زمان های قدیم و در فرهنگ ایرانی رسم بر این بوده است که خانواده های داماد و عروس هدایایی که برای مراسم عروسی برای آنها تهیه کرده‌اند را تزیین می کردند و با برگزاری مراسمی خاص این کادو های تزیین شده را به همدیگر هدیه می دادند. در سال‌های اخیر نیز تزیین نمودن هدایا برای عروس و داماد بسیار از اهمیت برخوردار شده است. کت و شلوار داماد نیز می تواند به اشکال مختلف تزیین شود و در معرض دید دیگر افراد نیز قرار بگیرد. در این میان وسایل شخصی داماد مثل کفش، کت و شلوار، انگشتر، کمربند، لباس های راحتی منزل، ساعت، ادکلن و… تزیین می شود و به زیبایی در معرض دید همگان قرار می گیرد. انجام این کار از طرف خانواده عروس بوده و با بهترین سلیقه و ذوق آنها را تزیین و به خانواده داماد پیشکش می کنند.

 روش تزیین کت و شلوار دامادی در حنابندان

خانواده های مختلف با شیوه های متفاوت و سلیقه های متنوعی کت و شلوار داماد را قبل از عروسی تزیین و هدیه می کنند. آنچه که بیشتر متداول است این گونه است که اجزای مختلف کت و شلوار دامادی به همراه متعلقات به طور جداگانه و مجزا دسته بندی می شود و تزیین می گردد. بسیاری از افراد هر کدام از این اجزا را در بسته بندی های مجزا و قابل رویت قرار می دهند. به عنوان مثال کت در یک بسته بندی که قابل مشاهده باشد قرار گرفته و با گل، سکه، پول و… آراسته می شود. قرار دادن گل در جیب داماد به همراه اسکناس های تا شده بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین دیگر اجزا مانند شلوار و پیراهن نیز از این قاعده مستثنا نیستند. کراوات یا پاپیونی نیز در بسته بندی های مختلف و مجزا با عناصر تزیینی و زیبا در معرض دید قرار می گیرند. علاوه بر کت و شلوار که پوشش اصلی داماد در مراسم عروسی خواهد بود، دیگر وسایل مانند کمربند، کفش، دکمه سردست، گره کراوات و… نیز از قلم نمی افتد.

 روش های متعدد در تزیین کت و شلوار دامادی در حنابندان

امروزه برای انجام بهتر این مراسم و ایجاد زیبایی بیشتر مراکزی وجود دارد که می تواند نسبت به برگزاری و تزیین وسایل داماد در مراسم حنابندان به خانواده های مختلف خدمات ارائه دهد. می توانید با سرچ در اینترنت و دیدن سبک ها و شیوه های مختلف تزیین مراسم حنابندان از آن‌ها نیز کمک بگیرید. عرصه رقابتی در این زمینه سبب شده است که تنوع بسیار زیاد و خلاقیت بسیاری را در تزیین کت و شلوار دامادی در حنابندان مشاهده کنیم. استفاده از طرح های شیشه های تزیین شده برای اجزای لباس داماد، قرار دادن در باکس های مخصوص، قرار دادن در سبد های تزئینی، قرار دادن در ظرف های زیبا و آراسته شده و… از روش‌های متنوع در تزیین کت و شلوار دامادی در مراسم حنابندان است.

البته در زندگی های امروزی و شهری و مبنای ساده برگزار کردن مراسم به دلیل هزینه های بالا بسیاری از افراد این مراسم را انجام می دهند اما علیرغم عدم انجام این مراسم، به رسم ادب و احترام کت و شلوار داماد را به شیوه‌ای زیبا تزیین میکنند تا قبل از مراسم عروسی با زیباترین حالت ممکن آنها را برتن نماید. حتی بدون برگزاری مراسم های شلوغ و هزینه‌های بسیار نیز می توان با تزیین کت و شلوار داماد و تصویربرداری و فیلمبرداری از مراسم لباس پوشیدن داماد قبل از رفتن به مراسم عروسی، خاطرات خوبی را به وجود آورد و برای همیشه ثبت نمود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *