کت و شلوار و کت تک

انواع چاک در کت مردانه

انواع چاک در کت تک و کت و شلوار های مردانه

برای خیلی از افراد این سوال پیش می آید که آیا در زمان خرید کت و شلوار انواع تک چاک را انتخاب کنم یا دو چاک؟

افراد بسیاری طبق عادت همیشگی در زمان انتخاب کت و شلوار به نمای جلوی آن دقت دارند و خود را در آینه نگاه می کنند. اما چیزی که از اهمیت برخوردار است این است که نمای پشت و استایل شما در زمان پوشیدن کت و شلوار به چه شکل به نظر می رسد. چاک کت از مواردی است که در بهتر نشان دادن شما نقش اساسی دارد. اگر بخواهیم به طور خلاصه آن را تعریف کنیم باید گفت که برشی در کت های مردانه است که می تواند در انواع مدل کت وجود داشته باشد. ریشه و تاریخچه استفاده از کت قدمتی طولانی دارد. قدیم ها برای اینکه بتوانند بر روی اسب به راحتی بنشینند نظامیان در زمان دوخت لباس از چاک استفاده می کردند. امروزه نیز تقریباً همین استفاده را دارد و شما هنگام استفاده از آن و یا نشستن روی صندلی باید به گونه‌ای قرار بگیرید که لباس شما دچار جمع شدگی و چروک نشود. همچنین عاملی است برای زمانی که شما دست در جیب های خود می کنید و یا اینکه به سمت جیب عقب شلوار می روید، کشش بیش از حد به مرور زمان کت شمارا نافرم و بد حالت نکند.

البته باید به این نکته بسیار توجه کنید که جیب های کت و شلوار محلی برای استفاده همیشگی و قرار دادن اشیا مختلف نیست. برای همین منظور است که همیشه ورودی جیب ها در قسمت های مختلف کت  دوخته میشود تا فرم زیبای کت و شلوار حفظ گردد. زمانی که دست در جیب های خود می کنید و یا به سمت جیب های شلوار می روید این کشش دائمی باعث میشود که کت و شلوار شما فرم نا زیبا پیدا کند.

مدل چاک کت و بررسی ان

از لحاظ تعداد چاک کت ها به سه دسته کلی تقسیم می شوند. در ادامه این سه دسته بندی را به شما معرفی می کنیم:

  1.  کت های فاقد چاک یا ایتالیایی: این کت ها فرم ایتالیایی داشته و البته بسیاری از مردان ممکن است تمایل زیادی به استفاده از آن نداشته باشند. شاید دلیل اصلی آن متناسب نبودن اندام و سخت شدن نشستن و برخاستن در زمان بسته بودن دکمه باشد. بسیاری از انواع کت های ایتالیایی کمر هایی جمع تر دارند و این فرم می تواند اندامی لاغر تر و زیبا تر را تداعی کند. اگر عادت دارید که دایما دست در جیب های خود کنید این مدل برای شما مناسب نیست و استایل کت و شلوار شما را بهم میریزد و کت شما همیشه نا منظم و چروک خواهد بود.
  2. کت های دارای یک چاک یا آمریکایی: این مدل پر خریدار به مدل آمریکایی معروف است و افراد بسیاری آن را انتخاب می کنند.این کت ها دارای یک برش و چاک اصلی هستند که در وسط قرار می گیرد.این مدل ها در بیشتر موارد برش و دوخت راسته و یکسره ای دارند اما در بعضی از موارد با حالتی کمر کرستی ارایه می شوند که برای افراد با بدن های متناسب می تواند گزینه ای زیبا باشد.
  3. کت های دو چاک یا انگلیسی: این مدل از کت ها دو چاک دارد که در اطراف جای گرفته است. وجود داشتن دو چاک در کت این مزیت را دارد که شما در انجام حرکات و نشستن و برخاستن آزادی عمل بیشتری دارید.دست در جیب کردن و فعالیت های مشابه کمتر موجب کشیدگی کت و آسیب به آن می شود. در سال های اخیر این مدل از کت ها بسیار مورد توجه افراد جوان تر و افراد ورزشکار قرار گرفته است و این افراد با بدن هایی درشت تر در عین حال آزادی عمل و راحتی بیشتری را نیز تجربه می کنند. حتی قابلیت قرار دادن دو دست در جیب ها نیز برای این مدل فراهم است. البته باید به خاطر داشته باشید که این مدل از کت ها می توانند باسن شما را بزرگ تر نشان دهند . انواعی از این کت و شلوار وجود دارد که کمی در قسمت کمر تنگ هستند و این کار به این دلیل انجام می شود که سر شانه و سینه ها بزرگ تر به نظر برسد و کمر نیز باریک تر دیده شود.

نکات قابل تامل در چاک کت و شلوار ها

هر کدام از انواع معرفی شده طرفداران خود را دارد و نمی توان گفت کدام مدل مد و مرسوم است. چیزی که از اهمیت زیادی برخوردار است متناسب بودن در زمان پوشیدن شماست و به خوبی بر بدن شما نشستن است.

در بازار انواع تک چاک بیشتر دیده می شود و دلیلش این است که برش و دوخت آن راحت تر است .در زمان خرید کت و شلوار باید به این نکات نیز دقت داشته باشید.

بهتر است در کمد لباس خود از انواع مدل های کت با توجه به تعداد چاک داشته باشید و استایل بدنی خود را نیز در نظر بگیرید.

همانطور که گفته شد چاک کت این قابلیت را می دهد که در فعالیت های مختلف و یا دست در جیب کردن آزدانه ترعمل کنید.اما این نکته را همیشه مد نظر داشته باشید که این نوع پوشش همواره برای آنکه زیبا به نظر برسد باید صاف و اتو کشیده و موقر باشد تا شما را جذاب تر از همیشه نشان دهد. پس سعی کنید به هیچ وجه داخل جیب های کت چیزی قرار ندهید زیرا به راحتی می تواند فرم زیبای کت شما را خراب کند.

خیلی از افراد عادت به دست در جیب کردن دارند. اگر می خواهید کت و شلوار های شما زیبا تر به نظر برسد و همچنین عمر طولانی تری داشته باشند بهتر است این عادت را کنار بگذارید زیرا باعث چروک شدن و نا زیبایی شده و همچنین در این مناطق شاهد ساییدگی و فرسایش خواهیم بود.

اگر به پوشش رسمی علاقمند هستید می توانید با دقت بیشتر کت و شلوار را انتخاب کنید و بهترین گزینه هایی را که مطابق با فرم بدن و استایل شماست خریداری نمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *