کت و شلوار, کت و شلوار مجلسی, کت و شلوار و کت تک

راهنمای خرید کت و شلوار مجلسی

راهنمای خرید و انتخاب کت و شلوار مجلسی

یکی از پوشش هایی که اکثر آقایان برای حضور در مجالس انتخاب می کنند، کت و شلوار است. یک کت و شلوار مناسب و برازنده شما میتواند جذاب شما را بیش از پیش کند. اشتباه نادرست در انتخاب کت و شلوار و استفاده از اکسسوری ها می تواند اثر معکوس داشته باشد که باید به آن بسیار دقت داشته باشید. انتخاب یک کت و شلوار خوب اندام شما را زیباتر، قدر شما را متناسب تر و چهره شما را زیباتر نشان می دهد.

اندازه کت و شلوار مجلسی

یکی از مهمترین نکات در پوشیدن کت و شلوار و خرید آن، به درستی اندازه بودن است.  کت و شلوار نباید تنگ یا گشاد باشد. یک خرید کت و شلوار مجلسی مناسب کاملاً کیفیت و اندازه بدن شماست. برای آنکه کت و شلواری اندازه و قواره بدن داشته باشید به چند نکته باید توجه داشته باشید.

  • شانه کت: وضعیت قرارگیری شانه ها در فروش شلوار از اهمیت بسیاری برخوردار است و باید کاملاً صاف و ایستا باشد. محل برش و درز آستین ها باید کاملاً در امتداد استخوان شانه باشد اگر این در ز مایل به پایین و یا بسیار متمایل به سمت گردن باشد در تنش ما زیبا نشان داده نخواهد شد. در این مواقع آثار چروک و موج در قسمت شانه کوت  بسیار آزاردهنده و غیر حرفه‌ای خواهد بود.
  • آستین کت:  اندازه آستین نامناسب به صورت کوتاه یا بلند می تواند به راحتی زحمات شما را بر باد دهد. به طور کلی باید گفت که اندازه آستین کت نباید از انگشت شست پایین تر باشد و همچنین بلندای آن در حدی نباشد که پیراهن زیر دیده نشود. اندازه آستین کت باید به گونه‌ای باشد که حداکثر دو سانتی متر از آستین پیراهن زیر کت دیده شود.
  • قد و بلندای کت: قد کوتاه شلوار باید به گونه ای باشد که موازی و هم راستای قد آستین کت باشد. انتهای کتاب نیز باید روی باسن قرار گیرد و به هیچ وجه قد کت نباید بیش از قد آستین و بلند تر از آن باشد به نحوی که قادر باشید با انگشتان خود زیر کت را بگیرید.
  • اندازه و سایز کت: عدم اندازه صحیح کت شاید بیشتر از دیگر پوشش ها به چشم می آید و می تواند استایل شما را بر هم بریزد. زمانی که می خواهید دکمه کت را ببندید نباید این کار به سختی انجام شود و یا اینکه بعد از بستن دکمه کت فضای آزاد زیاد باقی بماند. دقت کنید که در قسمت پایینی و سمت باسن تنگ نباشد. حتماً در زمان پرو کردن کت و شلوار به این نکات دقت کنید و دکمه ها را ببندید و با نشستن و حرکت شرایط را بررسی نمایید.
  • اهمیت شلوار در کت و شلوار: شلوار در این نوع پوشش از اهمیت زیادی برخوردار است و باید نسبت به بلندی و انتهای آن حساسیت به خرج دهید. دقت داشته باشید که بلندی شلوار به گونه‌ای باشد که به راحتی روی کفش قرار گیرد. کوتاه بودن شلوار نیز به راحتی می تواند  استایی ناشیانه و بی سلیقه القا کند. بهترین راه این است که پس از پوشیدن شلوار کفش مناسب را بپوشید به نحوی که پس از پوشیدن آن پایین شلوار دقیقا بالای کفش جای بگیرد. علاوه بر قد شلوار باید به تنگ و گشادی آن نیز دقت زیادی کنید. تناسبی بین بلندی پاچه شلوار و تنگ بودن آن وجود دارد. زمانی که شلوار می پوشید علاوه بر دقت به بلندی و کوتاهی آن به جمع شدگی زیر باسن توجه داشته باشید. زیبایی کت و شلوار شما با این عدم تناسب زیر سوال خواهد رفت.
  • دکمه در کت و شلوار:  شاید در ظاهر که اهمیت به نظر برسد اما می‌تواند نقش مهمی در استایل شما داشته باشد. به طور کلی سه مدل از کت به صورت سه دکمه، دو دکمه و تک دکمه برای انتخاب وجود دارد. هر کدام از این سه مدل می تواند استایل خاصی به شما بدهد. د البته افراد جوان کمتر از انواع سلول ها استفاده میکنند اما این مدل می تواند گزینه ای مناسب برای افراد قد بلند باشد و به اندام آنها تناسب بیشتری خواهد داد. بیشتر کود های قابل مشاهده در بازار از انواع دوشم هستند و برای بیشتر استایل و اندام ها مناسب است. اگر خواهان استفاده از کت و شلواری با استایل مدرن و خاص هستید میتوانید انواع کت تک دکمه را انتخاب نمایید.

علاوه بر مواردی که در بالا مطرح شد نکات ظریف دیگری وجود دارد که به آن می پردازیم.

دقت در استایل و فرم بدن زمان خرید کت و شلوار مجلسی

خیلی از افراد صرفاً از رنگ و فرم کت و شلوار خوششان می آید و به این نکته فکر نمی کنند که آیا برای مشخصات ظاهری و فرم اندام آنها مناسب است یا خیر؟ باید بدانید که مطابق با شرایط فیزیکی، رنگ چهره، قد و… می تواند مدل کت و شلوار و حتی رنگ آن تحت تاثیر قرار گیرد.

رنگ کت و شلوار و فرم بدن: بعضی از افراد دارای بدنی بزرگ و چاق هستند. این افراد اگر لاغرتر به نظر برسند بهتر خواهد بود. لذا برای دستیابی به این مهم بهتر است از رنگ های تیره و مات استفاده شود و همچنین از انواع پارچه های چهارخانه پرهیز گردد. همین امر در مورد افراد لاغر برعکس است ست و رنگ های روشن و یا طرح های چهارخانه می تواند آنها را متناسب تر نشان دهد.

تعداد دکمه و فرم بدن: بیشتر افراد از کت و شلوار های دو دکمه یا یک دکمه استفاده می کنند. اما افراد قد بلند بهتر است از انواع صندوق بیمه استفاده کنند و افراد قد کوتاه می توانند سراغ دو و یا یک دکمه بروند.

دقت در طرح و نقش پارچه: خیلی از افراد برای کت و شلوار مجلسی انواع راه راه و یا چهارخانه را امتحان میکنند. برای تنوع خوب است اما باید بدانید که با اندام شما تناسب دارد یا خیر؟ افراد چاق بهتر است از از رنگ های یکدست و تیره استفاده کنند و یا اینکه انواع راه راه عمودی را انتخاب کنند. رنگهای روشن و یا خطوط چهارخانه در ابعاد مختلف می تواند برای افراد لاغر مناسب باشد زیرا آنها را وسیع و عریض تر نشان خواهد داد.

درضمن شما میتوانید به مقاله راهنمای خرید کت تک مجلسی در انتخاب و خرید یک لباس مجلسی از دندی کت کمک بگیرید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *