کت و شلوار, کت و شلوار دامادی, کت و شلوار و کت تک

کت و شلوار نامزدی داماد

خرید کت و شلوار نامزدی

کت و شلوار مناسب نامزدی داماد

البته استفاده از کت و شلوار در مراسم نامزدی تفاوت بسیاری با کت و شلوار روز عروسی ندارد. تنها نکته مهم برای این امر، زیبا و آراسته بودن داماد است. به این نکته دقت داشته باشید که شما تنها یک بار مراسم نامزدی و یا دامادی خواهید داشت و باید به آنچه که بر تن می کنید دقت بسیار داشته باشید. برای تهیه کت و شلوار نامزدی داماد نکاتی وجود دارد که با دقت بیشتر به آن می توانید بیشتر از پیش شیک پوش و زیبا بوده، و در جمع بدرخشید.

کت و شلوار نامزدی و دقت در فرم بدن

در زمان خرید کت و شلوار باید دقت بسیاری به آناتومی‌ بدن داشت. افرادی که هیکل درشت تری دارند بهتر است در زمان انتخاب رنگ کت و شلوار، سراغ رنگ های تیره تر با حالتی مات بروند. استفاده از کت های براق می تواند این گونه از افراد را چاق تر نشان دهد.

نقش پارچه کت و شلوار نیز می تواند در این امر دخیل باشد. پارچه هایی که نقش های چهارخانه و کمی درشت تر دارند، می توانند برای اشخاصی که هیکل لاغری دارند مناسب باشد. پارچه مناسب برای داماد های چاق راه راه عمودی است زیرا چشم را در طول حرکت می‌دهد نه در عرض بدن.

در زمان انتخاب کت و شلوار دقت داشته باشید که افرادی که چاق هستند نباید از انواع پارچه طرح دار استفاده کنند زیرا بزرگی هیکل بیشتر به چشم می آید. باید به نوع شلوار نیز دقت داشت و برای افرادی که هیکل چاق و درشتی دارند الگو و برش راسته مناسبتر است.

افرادی هستند که نوع بدن آنها به گونه ای است که دارای بالاتنه ای کوتاه نسبت به پایین تنه دارند. این افراد باید از کت های یقه باز یا یقه بلند و باریک استفاده کنند. اما اگر جزو افرادی هستید که پاهای کوتاه تری نسبت به بالاتنه دارید استفاده از کت های کوتاه تر توصیه می گردد.

برای کت و شلوار نامزدی داماد به اندازه ها دقت کنید

باید به درستی اندازه های دقیق از بازو و دور سینه و همچنین برای شلوار و دور کمر داشته باشید. به هیچ وجه سایز شلوار را ملاک قرار ندهید زیرا ممکن است متناسب با اندازه کت آن نباشد. اگر شلوار کمی گشاد باشد به راحتی می توان آن را سایز نمود اما این امر برای کت غیرممکن یا سخت است. سایز کت و شلوار نامزدی نباید بزرگتر از سایز اصلی شما باشد. برای زیبا تر شدن و خوش فرم تر دیده شدن کت و شلوار نامزدی به سرشانه ها دقت داشته باشید. سرشانه های کت باید کاملاً فیت و جذب باشد و نباید کوچکتر یا بزرگتر از ابعاد شانه های شما باشد. به جرأت می‌توان گفت که مهمترین قسمت برای کت و شلوار نامزدی شانه و سرشانه آن است به نحوی که در اوج فیت بودن آثاری از چین و چروک و کشیدگی در آن دیده نشود.

به این مورد نیز دقت داشته باشید که در حالت عادی ایستاده، زمانی که دست ها در کنار بدن قرار می گیرند، قد کت شما باید به انگشت شست دست برسد. در واقع قد آستین کت جایی باید به اتمام برسد که دست شروع می‌گردد و حدود یک یا دو سانت از ابتدای آستین پیراهن نیز بیرون بیاید.

به قد شلوار در کت شلوار نامزدی دقت شود

قد شلوار بسیار حائز اهمیت است و باید به گونه‌ای باشد که لبه پشتی شلوار نامزدی تا اواسط پاشنه کفش ادامه داشته باشد و این بدین معناست که وقتی شما قدم  بر می دارید جوراب مشاهده نشود. ارتباطی معنا دار بین عرض شلوار و قد پاچه شلوار وجود دارد. این به این مفهوم است که هر مقدار که شلوار تنگ تر گردد، قد شلوار نیز کاهش پیدا کرده و هر مقدار که شلوار آزاد و گشاد تر باشد شاهد افزایش قد آن خواهیم بود. به عبارتی این گونه باید گفت که اگر شلوار شما تنگ است بهتر است قد آن تا نوک قوزک پا باشد. نکته ظریفی نیز وجود دارد و آن دقت به رنگ جوراب است. رنگ جوراب و شلوار نامزدی باید همرنگ شلوار انتخاب شود و در بیشتر مواقع بهتر است رنگ جوراب مشکی انتخاب گردد.

انتخاب مدل مناسب کت و شلوار نامزدی

برخی از افراد اندامی لاغر دارند و بلند هستند. استفاده از کت های شش دکمه می تواند جذابیت بیشتری برای این گونه افراد به وجود آورد اما افرادی که جثه چاق تری دارند خلاف این مورد است و توصیه میگردد از یقه آرشال که طول بلندتری دارد، استفاده گردد زیرا در این حالت اندام لاغرتر دیده خواهد شد.

 رنگ پیراهن مناسب برای کت و شلوار نامزدی

در زمان استفاده از رنگ های تیره در کت و شلوارو یا طیف سرمه‌ای، بهتر است پیراهن سفید رنگ انتخاب شود. مناسب ترین رنگ برای پیراهن مراسم نامزدی رنگ سفید است زیرا به خوبی می‌تواند با رنگ‌های مختلف ست شود.

نقش مهم کراوات در‌ کت و شلوار نامزدی

کراوات و دستمال جیب می تواند به تکمیل شدن و زیبایی بیشتر استایل داماد کمک کند. مناسب آن است که رنگ کراوات با دستمال درون جیب و همچنین رنگ کت و شلوار تناسب داشته باشد. می توان در این مواقع از رنگ های مکمل استفاده کرد اما در بسیاری از مواقع بهتر آن است که از کراوات های ساده و جذاب استفاده نمود. البته در برخی از موارد کراوات و دستمال جیب داماد با قسمتی از لباس عروس نیز ست می گردد.

البته استفاده از پاپیون نیز برای بسیاری از داماد ها چه در مراسم نامزدی و چه در عروسی گزینه‌ای جذاب است. خیلی از افراد استفاده از پاپیون را به کراوات ترجیح میدهند و یا اینکه در یک مراسم از پاپیون استفاده می‌کنند و در مراسم بعدی از استایل رسمی تر با کراوات بهره می برند.

دقت داشته باشید که تنها هزینه کردن و خرید کت و شلوار دامادی گران قیمت نمی تواند تضمینی برای جذابیت هر چه بیشتر داماد باشد. آنچه که داماد را شیک و جذاب جلوه می‌دهد تناسب بین قد، وزن، چهره و… با کت و شلواری است که دوخته یا خریداری می گردد.

با رعایت نکاتی ساده می توان با ساده ترین روش ها و هزینه های معقول به استایلی جذاب و ماندگار در شب نامزدی دست یافت و این خاطره به یادماندنی را برای همیشه ثبت نمود و از دیدن تصاویر آن در سال‌های بعد لذت برد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *