کت و شلوار و کت تک

بهترین نکات شیک پوشی آقایان که به آن نیاز دارند + [15 راهکار ساده و کاربردی]

استایل کامل مردانه به همراه اکسسوری ها

پوشش ازجمله مواردیست که رعایت آن باعث جذابیت و شیک پوش دیده شدن آقایان میشود. در دنیای امروز با رعایت چند نکته ساده و کاربردی میتوانید استایل های رسمی، اسپورت و شیک داشته باشید. ازجمله این نکات میتوان به استفاده درست و به جا از رنگ و جنس پارچه های انتخابی است، همچنین همسو کردن آنها با پارچه های مناسب هر فصل از سال. استفاده درست و مناسب از اکسسوری و متعلقاتی همچون عینک آفتابی، کلاه یا دستمال سر نیز اصول شیک پوشی آقایان را تکمیل میکند.

این نکته را نیز درنظر داشته باشید شیک پوشی آقایان تنها به پوشش بستگی ندارد، اما جزو مهمترین عوامل هست! پس کسانیکه به ظاهر و استایل خود اهمیت میدهند قوانین و اصول شیک پوشی را جدی بگیرند.

 

نکات شیک پوشی که آقایان باید هنگام خرید لباس توجه کنند!

 

 1. دست کم یک کت و شلوار نیمه رسمی داشته باشید

یکی از نکات برای شیک پوشی آقایان، رعایت پوشش مناسب در مجالس های متفاوت است. اینکه شما مناسب با مجالس و جمع ها استایل مناسب آنجا را انتخاب کنید خیلی به شیک پوش دیده شدن شما کمک میکند! پس مهم است که در کنار خرید کت و شلوار های رسمی که دارید، حداقل یک دست کت و شلوار نیمه رسمی برای مراسم و مجالس های بیزنسی و کاری داشته باشید. برای این کت و شلوار ها سعی کنید از رنگ های خنثی مثل خاکستری و مشکی استفاده کنید تا در عین اسپورت بودن، ظاهر شیک و مرتب خود را حفظ کنید.

 

 1. استایلتان را بر اساس اندام خود انتخاب کنید

اصولا افراد همیشه در تلاش هستند پوششی را انتخاب کنند که لاغر تر و قد بلندتر دیده شوند. برای همین باید راز‌های شیک پوشی مختص آقایان را رعایت کنید که در ادامه به شما خواهیم گفت:

 

15 مورد از اصول شیک پوشی آقایان باتوجه به قد و وزن:

 

قوانین و ترفند های انتخاب لباس برای شیک پوشی درشت اندام ها و قد کوتاه ها:

 1. پوشیدن لباس هایی با طرح ها و المان های درشت، اندام شما نیز درشت تر نشان میدهد! پس اگر میخواهید لاغر تر بنظر بیاید این مورد رو رعایت کنید.
 2. برای لاغر تر بنظر آمدن از لباس هایی با طرح های راه راه استفاده کنید.
 3. کراوات هایی با پهنای متوسط انتخاب کنید و دقت داشته باشید طول آن حتما به کمر شما برسد.
 4. از لباس هایی استفاده کنید که حتما اندازه شما باشند. لباس های تنگ تر و گشادتر فقط ظاهر شما را نامنظم نشان میدهد و تاثیری در متناسب نشان دادن شما ندارد.
 5. اکسسوری ها و ملزومات بیش از انداره به شما جلوه بدی میدهد.
 6. برای لاغرتر دیده شدن از لباس های یک رنگ و یک دست استفاده کنید. همچنین برای استفاده از لباس های تیره سعی کنید پارچه های نازک تر را مدنظر بگیرید.
 7. انتخاب لباس هایی با طرح ها و رنگ های شلوغ شما را فردی نامنظم نشان میدهد.

نکات شیک پوشی آقایان بر اساس رنگ کت

قوانین و ترفند های انتخاب لباس برای شیک پوشی قد بلند ها و لاغر ها:

 1. اولین مورد از نکات شیک پوشی آقایان با قد خیلی بلند و لاغر این است که از شلوار های کوتاه استفاده نکنید، آنهایی را انتخاب کنید که تمام قد باشند.
 2. از کراوات هایی با پهنای عریض استفاده کنید نه باریک.
 3. در پوشش خود از ترکیب رنگی های متنوع استفاده کنید نه یک دست و یک رنگ.
 4. از رنگ های روشن و پررنگ استفاده کنید.
 5. استایل های چندلایه یکی دیگر از راز های شیک پوشی آقایان با قد بلند و لاغر است که باعث متناسب دیده شدنتان میشود.
 6. انتخاب لباس های یک دست و یک رنگ برای شما اشتباه بزرگی است.
 7. رنگ کمربند وکفش شما یک رنگ باشد.
 8. کت و شلوار هایی مثل سرمه ای و خاکستری را با کفش مشکی و کت و شلوارهایی با رنگ های کرم و زیتونی را با قهوه ای ست کنید.

 

 1. رنگ های لباس را بر اساس فصل انتخاب کنید

برای مردان انتخاب رنگ لباس بر اساس فصل و شرایط آب و هوایی یکی از زیرکانه ترین رازهای شیک پوشی است! که در ادامه بیشتر توضیح میدهیم:

کارشناسان مد و فشن اینطور توصیه میکنند، که در فصول سرد سال از رنگ‌های تیره و خنثی مثل خاکستری، مشکی و قهوه ای استفاده کنید! همچنین در فصول گرم سال مثل تابستان از رنگ‌های سرد و روشن همچون آبی، سفید و سبر استفاده کنید.

 

 1. پوشش خود را با فصل و شرایط آب و هوایی همسو کنید

یک نکته از شیک پوشی آقایان انتخاب کردن پوشش بر اساس آب و هوا و فصل است. که باعث جذابیت و اهمیت شما به شیک پوشی میشود. بهتر است در فصول سرد سال از لباس های مناسب این فصل ها یعنی اور کت ها و یا پالتو های بلند استفاده کنید. پالتو های مردانه را روی کت و شلوار اسپورت و هم روی ژاکت ها و ژیله های بافت میتوانید استفاده کنید! باتوجه به مراسم و مکانی که باید بروید.

همچنین در فصول گرم سال میتوانید همراه با رعایت رنگ پارچه به جنس آن نیز دقت کنید! در این فصول از جنس های نازک و نخی استفاده کنید تا از تعریق شما در روز های گرم جلوگیری کند. بر همین اساس میتوانید از کت و شلوار های اسپورت فروشگاه دندی کت که متناسب با تمام فصل های سال دارد، استفاده کنید.

اکسسوری و ملزومات مردانه ازجمله ساعت، دستبند کراوات و غیره

 1. از اکسسوری های مردانه استفاده کنید

جذاب ترین بخش استایل مردانه و یکی از مهمترین نکات برای شیک پوشی آقایان استفاده از اکسسوری های مناسب با پوشش آنهاست.

ازجمله اکسسوری ها میتوان به عینک آفتابی، دستمال گردن، دستبند، کلاه و غیره اشاره کرد. که باتوجه به مراسم پیش رو مناسب ترین آنها را ست با استایلتان انتخاب کنید.

خاص شدن استایل شما با اکسسوری قابل اجرا خواهد بود. پس یکی از راز های شیک پوشی آقایان ریسک کردن هنگام پوشش و استفاده درست و به جا از اکسسوری های مناسب است. این نکته را هم درنظر داشته باشید، که استفاده بیش از اندازه در هر چیزی استایل شما را نامرتب و شلخته نشان میدهد. علی‌الخصوص متعلقات و اکسسوری ها.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *