کت تک, کت و شلوار, کت و شلوار و کت تک

اسم کت های پشت بلند مردانه

کت های پشت بلند

از انواع کت ها هست که امروزه برای مردان شیک پوش که قصد ایجاد تفاوت  دارند، مورد استفاده قرار می گیرد. این کت ها به گونه ای هستند که اندازه آنها کمی بلند تر از حد معمول است و پشتی بلند و جلویی کوتاه دارند. یقه این کت ها حالتی یک پارچه دارد و در اطراف گردن دارای تیزی، مانند انواع متداول کت نیست. غالباً جنس یقه متفاوت با دیگر اجزای کت است. این مدل کت ها در هنگام خرید کت و شلوار دامادی مشاهده میشود و در بیشتر مواقع یقه ها از پارچه‌هایی با جنس براق درست می شوند.  کت های پشت بلند که به اسم اسموکینگ معروف هستند در بیشتر مواقع به رنگ های مشکی مشاهده می شوند. اما در طرح های متنوع و رنگ های مختلف و با نقش و نگار بر روی آن و تنوع در پارچه مشاهده می گردد. اسموکینگ ها در انواع رسمی و تجملی تر از جنس مخمل و ابریشم نیز تهیه می گردند. در استفاده از کت اسموکینگ بیشتر از پاپیون استفاده می شود اما در بسیاری از موارد همراه با کراوات نیز ست می گردد.

 تاریخچه و نامگذاری کت های اسموکینگ

این نوع از پوشش ابتدا در اروپا متداول گردید و هدف از آن لباسی راحت و بلند بود که روی پوشش اصلی پوشیده می شد که در زمان سیگار و یا پیپ کشیدن خاکستر آن آسیب و لطمه‌ای به لباس های زیرین نرساند. همین طور که از نام آن پیداست برای استفاده از سیگار و دود طراحی شده بود. از آنجایی که پوششی تجملی و خاص به حساب می‌آمد به مرور زمان با ایجاد تغییراتی در آن و رسمی تر شدن این پوشش، برای مواقع رسمی و مجالس نیز مورد استفاده قرار گرفت.

پوشش و ست کردن کت های اسموکینگ

از انجا که این مدل کت و شلوار ها خاص هستند و در دسته بندی خرید کت و شلوار اسپرت قرار میگیرند میتوان گفت که این نوع از پوشش همانند کت و شلوار با پیراهن پوشیده می شود. در بسیاری از موارد از پیراهن هایی استفاده می شود که بلند باشند و به راحتی از شلوار بیرون نیایند. انواع جلیقه نیز همراه با این کت و شلوار پوشیده می شود. زمان پوشیدن جلیقه باید دقت شود که طول آن به نحوی باشد چه ناحیه کمر دیده نشود. در زمانی که جلیقه استفاده نشود باید دقت داشته باشید که اگر از کمربندی استفاده کنید که تناسب از نظر رنگ و براقیت با کفش ها به وجود آید. در این کت خاص و تجملی، انواع اکسسوری ها از قدیم الایام استفاده می شده است. انواع ساعت، دکمه سر آستین، دستمال جیب و… این پوشش را جذاب تر می کند.

امروز علاوه بر رنگ های مشکی مرسوم، کت های اسموکینگ در رنگ های جذابی چون سرمه ای، زرشکی، خاکستری و… دیده می شود.

همانطور که گفتیم در بیشتر مواقع از کت و شلوار اسموکینگ همراه با پاپیون استفاده می شود و فرم یقه به گونه ای است که کمی جادار تر انتخاب می شود تا سنگینی و بلندی کت سختی در حرکت ناحیه بالایی و اطراف گردن ایجاد نکند. اگر قصد دارید که همراه با کت و شلوار اسموکینگ پاپیون استفاده کنید، نوع پروانه ای پاپیون برای این پوشش مناسب تر است و هماهنگی بیشتری دارد. انواع پیراهنی که با کت و شلوار اسموکینگ پوشیده می شود دارای یقه های پهن هستند مگر اینکه برای استفاده از پاپیون کمی دچار تغییرات در اندازه شوند.

اگر علاقه مند به استفاده از کت و شلواری با یقه ایستاده دارید و می خواهید با طرحی متفاوت بیشتر بدرخشید، می توانید انواع کت و شلوار اسموکینگ را با پارچه های براق ماهوت تهیه کنید.

در بیشتر مواقع رسم بر این بوده است که همراه با کت و شلوار اسموکینگ از پیراهن فراک و پاپیون همراه با هم استفاده شود.

این کت و شلوار در انواع جیب دار و بدون جیب دوخته می شود که می توانید مطابق با سلیقه خود آن را تهیه کنید.

نکات قابل توجه در خرید کت و شلوار اسموکینگ

اگر قصد خرید کت و شلوار، خرید کت تک، خرید کت اسپرت و دیگر پوشش های مردانه را دارید باید به نکاتی همیشه دقت داشته باشید.

اولین نکته ای که باید به آن دقت داشته باشید توجه به نوع اندام و استایل شماست. برخی از کت و شلوار ها برای اندام های درشت و چاق مناسب است و برخی دیگر می تواند برای افراد لاغر و بلند مورد استفاده قرار گیرد. برای بهتر دیده شدن بهتر است که مدلی مطابق با شرایط فیزیکی خود را انتخاب کنید.

اگر می خواهید لاغر اندام تر به نظر برسید به رنگ کت و شلوار دقت داشته باشید. رنگ های تیره که حالتی مات دارند برای افراد درشت هیکل و چاق مناسب تر است.

افراد درشت اندام اگر قصد دارند که از کت و شلواری استفاده کنند که دارای نقش و طرح است، بهتر است انواع راه راه عمودی را انتخاب کنند زیرا این طرح می‌تواند آنها را باریک تر و کشیده تر نشان دهد. برای افراد چاق و شلوار های رخانه اکیداً توصیه نمی‌شود زیرا می‌تواند آنها را چاق تر و درشت تر نشان دهد.

اگر جزو افرادی هستید که اندامی لاغر و باریک دارید، رنگ های روشن در انتخاب کت و شلوار می تواند شما را درشت اندام تر نشان دهد. خوشبختانه مدل های فراوانی هستند که برای افراد لاغر مناسب هستند و به راحتی می توان آنها را  خریداری و استفاده نمود.

افرادی که قد کوتاه دارند می توانند با استفاده از کت و شلوار هایی که خطوط عمودی و راه دارند، خود را بلند قامت نشان دهند.

در انتخاب اکسسوری هایی چون پاپیون و کراوات دقت کنید. افراد کوتاه قد می‌توانند پاپیون را برای کت و شلوار خود انتخاب کنند. افراد درشت هیکل با صورت های بزرگ وعریض بهتر است از پاپیون استفاده نکنند. اما کراوات گزینه مناسب می‌تواند برای آنها باشد.

تنها برای خرید کت و شلوار مجلسی مناسب وسواس به خرج ندهید. عوامل دیگری نیز هستند که می توانند در شیک پوشی شما تاثیر بسیاری داشته باشند. عواملی چون ست بودن و تناسب داشتن کفش و کمربند می تواند بر جذابیت شما بیفزاید. سعی نمایید که کمربند و کفش شما از لحاظ براق بودن یا مات بودن و همچنین رنگ در تناسب باشند. زیرا جلوه های بهتر خواهد داشت.

با انتخابی هوشمندانه و استفاده از تجربه افراد مطلع در این زمینه می توانید بهترین نوع پوشش را برای مجالس و عروسی انتخاب و خریداری کنید. به آنچه که مد شده است توجه بسیاری نکنید. زیرا ممکن است برای شرایط و اندام شما مناسب نباشد و شما را بد هیکل و زشت جلوه دهد. اید طراحی کلاسیک و ساده شما را بسیار جذاب و زیبا نشان دهد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *