کت و شلوار, کت و شلوار و کت تک

کت و شلوار پیکی بلایندرز

خرید کت و شلوار پیکی بلایندرز

کت و شلوار پیکی بلایندرز

همواره پوشش شخصیت‌های فیلم و سریال ها برای بسیاری از افراد جذاب بوده است و گاها برای ساخت فیلم و سریال های مختلف با وسواس هر چه تمام تر لباس و پوشش هایی خاص و منحصر به فرد طراحی می گردد.

یکی از سریال هایی که بسیار موفق و دارای طرفداران بسیاری بود سریال پیکی بلایندرز است. این سریال با توجه به داستان جذاب و پوشش خاص شخصیت های آن دوره از تاریخ، توانسته است رضایت بسیاری از بینندگان را به خود جلب نموده و مورد توجه قرار گیرد.

در ابتدا مختصری راجع به این سریال شرح می دهیم شاید علاوه بر دقت به پوشش و لباس بازیگران که قصد بررسی کت و شلوار پیکی بلاندرز هست که این کت و شلوار در دسته بندی خرید کت و شلوار مجلسی قرار دارد، مشتاق به دیدن این اثر هنری باشید.

 سریال پیکی بلایندرز

این سریال در واقع جنایی و درام است که آقای استیون نایت آن را بر اساس داستان و رویدادی کاملا حقیقی تولید نموده است. ماجرای داستان از این قرار است که یک گروه گانگستری خانوادگی بعد از اتمام یافتن جنگ جهانی اول در انگلستان فعالیت می کند. وقوع این داستان در سال ۱۹۱۹ میلادی  است. در سال ۲۰۱۳ اولین بار این سریال جذاب به نمایش درآمد و این روند تا سال ۲۰۱۹ نیز ادامه پیدا کرد که همزمان با شروع فصل پنجم آن بود.

در این سریال شخصیت اصلی تامی شلبی است و اعضای آن خصوصیت های منحصر به فرد و همچنین کت و شلوار های پیکی بلایندرز بسیار شیک و دست دوز را استفاده می‌کردند که بر جذابیت بصری این سریال افزوده است البته دیگر کت و شلوار های دست دوز هم داریم که مثلا برای خرید کت و شلوار دامادی مشاهده میکنید ولی. در این سریال جذاب آلیسون مک کاش طراحی لباس ها را بر عهده دارد. در این سریال شاهد لباس های شیک برای اقشار مرفه و همچنین لباس هایی برای رتبه‌های پایین جامعه هستیم و به خوبی می توانیم با حال و هوای پوشش و وضعیت افراد در آن برهه زمانی آشنا گردیم.

کت و شلوار پیکی بلایندرز در سریال پیکی بلایدرز

پوشش در سریال پیکی بلایندرز

با دقت در طراحی پوشش بازیگران این سریال به این نکات کلیدی پی خواهیم برد. تامی شلبی به همراه برادرها تقریباً فرم لباس یکسانی دارند و همگی از کت و شلوار سه تکه، کلاه های نیوز بوی، بوت های آکسفورد به همراه پیراهن هایی که یقه های آن جدا می شود و همچنین به همراه کت هایی ضخیم و سنگین مشاهده می شوند. لباس و کت و شلوار های پیکی بلایندرز مورد استفاده همگی بسیار زیبا، شیک و دست دوز است.

جالب است بدانید که در آن زمان لباس هایی که یقه های جدا شونده داشتند، بسیار گران بودند و همه اقشار جامعه توان استفاده از آن‌ها را نداشتند. نکته جذاب دیگر استفاده از زیورآلات و اکسسوری های متنوع در پوشش اعضای این خانواده است. در کنار لباس های زیبا می توان زنجیرهای تکنفره آلبرت، ساعت های جیبی از جنس طلا و گیره های کراوات جذاب همراه با کراوات های خوشفرم  مشاهده نمود .

برادران شلبی و همچنین بیشتر اقشار جامعه از لباس های رنگی استفاده می کردند اما نکته جالب این بود که تام شلبی همیشه رنگ های خنثی استفاده می کرد. در واقع بر تن کردن لباس های سیاه و سفید و رنگی نشان دهنده این بود که فرد مورد نظر از طبقه مرفه و بالای جامعه است و برای این منظور تام شلبی با پوشیدن لباس هایی با رنگ خنثی  خود را به دیگر اقشار جامعه نزدیک می‌کرد.

کت شلوار و استایل پیکی بلایندرز

با بررسی سوابق و استایل افراد در دهه ۱۹۲۰ قطعاً به این نتیجه خواهیم رسید که این تاریخ دورانی شکوفا برای نمود تاریخ مد برای آقایان بود. با اتمام این دهه مد مردانه از فرم های سخت و سفت و جدی ویکتوریایی فاصله گرفت و کم کم به سمت دوران مدرن این صنعت پیش رفت.

در این عصر کت و شلوار های دوخته شده برش هایی شل ، آزاد و گشاد داشتند که که باعث میشد پاها کشیده تر به نظر برسد و همچنین به سمت باریک بودن و باریک نشان دادن کمر پیش می رفت. دوخت لباس و کت شلوار به گونه‌ای بود که شانه ها برجسته تر به نظر برسد. حدود چند دهه از آن دوران و استایل منحصر به فرد آن میگذرد و جالب است بدانید که هنوز هم این لباس های زیبا قابل پوشیدن هستند. افراد طبقه متوسط و کارگر لباس های محدودی داشتند که شامل یک بسته تک نفره و بوت بود و به خوبی در این سریال این تفاوت ها قابل مشاهده است.

کت و شلوار پیکی بلایندرز

توماس شلبی در این  نقش به عبارتی یک سلطان شیک‌پوش و آرام در منطقه بیرمنگام است. در این داستان او تنها شخصیت مرد داستان است که با کت های پشمی و نیمه مخملی سیاه مشاهده می‌شود. نوع پوشش و انتخاب لباس و اکسسوری به عبارتی تداعی کننده اقتدار او در نقشی است که به عهده  دارد. البته شاید بتوان گفت برای خرید این مدل کت و شلوار ها لازم باشد تا شما به سمت خرید کت و شلوار اسپرت بروید

در ابتدای ماجرا شاهد استایل و تیپ معمولی طرح تامی شلبی هستیم که شامل یقه های جدا شونده و سه تکه فاقد بند لباس می باشد. با دقت در گذر زمان و سپری شدن دوران تغییر و تکامل استایل را شاهد هستیم و به این سمت پیش خواهیم رفت که این تکامل به سمت توجه بیشتر به پوشاک گردن  و آن ناحیه می شود. پوشش هایی نظیر کروات ها با نقشه های راه راه و شلوارهایی که محبوب آن دهه بوده‌اند بیشتر به چشم می آید.

اما در بیشتر مواقع و فصل پنجم این سریال تامی شلبی با یقه های معمولی کراوات راه راه به چشم می‌آید و در واقع استفاده از این پوشش نشان دهنده این است که وی همچنان تعهد و وفاداری خود را به اقشار پایین و کارگر حفظ نموده است.

ترکیب پارچه و کت مخصوص شخصیت اصلی در پیکی بلایندرز

کمتر کسی است که این سریال را دیده باشد و کت معروف ترنچ تام شلبی در خاطرش نمانده باشد. در واقع یک اورکت سنگین پشمی است که یقه های مخملی دارد و آن را بر روی کت تک تویید  پوشیده است که نسبت به زمان و عصر آن دوره چندان عادی و معمول به نظر نمی‌رسید. در واقع این نوع از پوشش تداعی کننده این است که وی ازجنس جامعه است و به‌عنوان یک گانگستر زیرزمینی، جایگاه آن چنان بالایی ندارد. در واقع با انتخاب این نوع پوشش  در خرید کت و شلوار و استفاده از پارچه‌های خاص و رنگ بندی خنثی، وی از اقشار پایین جامعه و همچنین اقشار بالایی جامعه تفکیک شده و همین است که شخصیتی منحصر به فرد به وی داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *