کت و شلوار, کت و شلوار و کت تک

پارچه ی کت و شلواری

دندی کت- پارچه کت و شلواری

پارچه ی کت و شلوار مردانه

پارچه کت و شلوار یکی از مهمترین موضوعات هنگام خرید کت و شلوار است که امروز در این مقاله از دندی کت قرار است به بررسی این موضوع بپردازم و مقایسه ای بین تمامس پارچه های موجود بازار ایران داشته و باشیم و در اخر بترین پارچه مناسب کت و شلوار بهتون معرفی خواهم کرد.

کیفیت پارچه کت و شلوار

کیفیت پارچه کت و شلوار بعد از دوخت مهمترین موضوع هنگام خرید کت و شلوار است این موضوع بقدری مهم است که اگر دچار سر درگمی بشوید ممکن است که انتخاب درستی نداشته باشید در نتیجه هزینه ای که برای خرید کرده اید سوخت شود و دچار سردرگمی و کلافگی شوید.

بطور کلی پارچه های ایرانی یکی از بهترین پارچه های موجود در بازار جهانی برای دوخت کت و شلوار است.

اما این موضوع بدین معانیست که پارچه های وارداتی از ایرانی ها کیفیتی پایین تر دارند اما خب در بازه قیمتی مناسب پارچه های ایرانی پیشنهاد میشود تا پارچه های وارداتی این بشرطی است که نخواهید هزینه کنید برای این موضوع.

پارچه های کت و شلواری

به طور کلی پارچه های کت و شلواری که در ایران وجود دارند به دوسته تقسیم میشوند:

  1. پارچه کت و شلوار ایرانی
  2. پارچه کت و شلواری خارجی(وارداتی)

در ادامه به برسی این دو نوع پارچه کت و شلواری خواهیم پرداخت و با هم بررسی خواهیم کرد پس تا اخر مقاله با ما همراه باشید.

پارچه کت و شلواری ایرانی

پارچه های کت و شلواری ایرانی به چند دسته تقسیم میشوند که این مدل ها هرکدام به نوع خود در هر شخصی و بر اساس هر نیازی متفاوت است این پارچه ها در متریال خود از پلاستیک گرفته تا پشم و نخ وجود دارد که هرکدام برای یکسری کار ها مناسب است.

در ادامه به این چند مدل پارچه ها خواهیم پرداخت و با هم برسیشون میکنیم و شما میتوانید یک نتیجه گیری خیلی خوب از این موضوع داشته باشید.

  • پارچه های تما پلی استر
  • پارچه های فاستونی
  • پارچه های 10/90
  • پارچه های 20/80
  • پارچه های 45/55
  • پارچه های 50/50
  • پارچه های 60/40
  • پارجه های 35/65 موادی(ویسکوز)

مواردی که در بالا بهشون اشاره شد عمده ترین مدل های پارچه کت و شلواری در ایران را نشان میدهد که خیلی از موارد در کارخانه های ریسندگی و بافندگی ایران تولید میشوند.

پارچه های تمام پلاستیک کت و شلواری

این مل پارچه ها قیمت بشدت پایینی دارند و امروز که در اردیبهشت 1401 هستیم حدود قیمت این پارچه ها چیزی بین 50 هزارتومان به ازای هر متر است.

اما این پارچه ها کجا استفاده میشوند هم مهم است چرا که شما نباید گول قیمت پایین بودن این پارچه کت و شلواری بخورید.

این پارچه اغلب در بازار با اسم هایی چون زرین، ناتالی و بدر شناخته میشوند و این موضوع شایع شده است که این مدل پارچه ها حاصل بازیافت مواد پلاستیکی و شیمیایی چون قوطی و بطری اب یا نوشابه و از این قبیل وارد است.

در ادامه بیشتر به کارایی و بررسی این موضوع خواهیم پرداخت:

کارایی پارچه های تمام پلیستر کت و شلواری

این پارچه درصد بشدت بالایی پلاستیک در خود دارند که این مورد دوتا ویژگی و عیب دارد:

عیب این موارد پارچه این است که ممکن است برای افرادی که حساسیت های پوستی داشته باشند مناسب نباشد درواقع اگر شما نوع خاصی حساسیت داشته باشید و این مدل پارچه بر تن شما رود ممکن است دچار جوش های پوستی به همراه خارش شوید و مورد بعدی که میتونم بهش اشاره کنم گرم بودن این مدل پارچه ها است که خب چون خیلی درصد بالایی پلاستیک دارند زود به زود گرمی را احساس میکنید و عیب اخر که میتونم بهش بگیرم این موارد مجددا به علت داشتن درصد بالایی پلاستیک حساس به اتش، جرقه و فیتیله سیگار است.

ویژگی این مدل پارچه ها میتوان به خوش اتو بودن اشاره کرد این پارچه ها چون پلاستیک زیادی در خود دارند به این راحتی ها چروک نمیشوند و مورد بعدی هم قیمت مناسب دارند این پارچه ها در نتیجه کت و شلوار قیمت مناسبی از این موارد خارج میشود.

و مورد اخر هم اینکه این پارچه ها هرگز دچار رنگرفت و ابرفت نمیشوند و باز هم علت این موضوع وجود پلاستیک مضاعف در این نوع پارچه کت و شلواری است.

اما اگر بخواهم بگویم چرا بعضی افراد از این مدل پارچه ی کت و شلواری استفاده میکنند باید بگویم یا چون خیلی ارزان است، یا دوام بالایی دارد و در بعضی مواقع چون رنگ های سیر و تیره خوبی دارند افراد سمت این مدل پارچه میروند.

بعضی افراد شلوارتک این مئل پارچه ها را خریداری میکنند و بعضی ها هم سمت خرید کت و شلوار با این مدل پارچه ها میروند.

پارچه های فاستونی مناسب کت و شلوار

پارچه های فاستونی به پارچه هایی میگویند که پلی استر دارند اما نه زیاد و در کنار این پلی استر ها نخ هم دارند که این پارچه نسبت به پارچه های بالایی نرمی بیشتری دارد اما خب یک لطافت خاص دارند که بعضی افراد فکر میکنند که این پارچه مرغوب ترین است اما خب اشتباه میکنند.

کارایی کت و شلوار های پارچه فاستونی

این مدل پارچه ها در کت و شلوار دامادی خیلی استفاده میشود زیرا چون مقداری پلی استر دارد یک شفافیت عالی و یک براقی ریز خاص در این مدل پارچه وجود دارد که باعث میشود شب مراسم داماد جلب توجه کند و در چشم باشد.

این مدل پارچه را هم شما نیز هنگام خرید کت و شلوار مجلسی نیز مشاهده خواهید کرد که در هر صورت با مورد بالا تفاوتی ندارد چرا که کت و شلوار دامادی هم نوعی کت و شلوار مجلسی است زیرا در مراسم و مجلس عقد و یا عروسی پوشیده میشود اما این بدین معنا نیست که پارچه های فاستونی فقط برای داماد ها است.

معایب پارچه های فاستونی

پارچه فاستونی یک پارچه رایج برای کت و شلوار است بطوری که اغلب کت و شلوار ها موجود در بازار کت و شلوار از این مدل پارچه پیروی میکنند. اما خب از انجایی که هر چیزی یکسری خوبی ها و یکسری بدی ها دارد باید بگویمتنها چیزی که این موضوع را شرح میدهد استفاده از پلی استر است که این موضوع افراد را در استفاده و شستشو کمی دست بست میکند.

مزایای پارجه های کت و شلواری فاستونی

این پارچه ها ی کت و شلوار خیلی رایج هستند و این موضوع چند بار هم اعلام کردن پس حتما باید یکسری ویژگی ها داشته باشند تا محبوب باشند.

این موارد میتوان به بدون بافت و سیقلی بدن پارچه های کت و شلواری اشاره و مورد بعد رنگی که پارچه های کت و شلواری فاستونی دارند یک رنگ جذاب است و اصلا فرقی ندارد رنگ پارچه شما چه رنگی است و نکته بعدی جوان پسند بودن این مدل کت و شلوار ها اشاره کرد و کت و شلوار هایی که از پارچه های فاستونی استفاده میکنند جوان پسند تر هستند.

کشور های تولید کننده پارچه فاستونی

پارپه های فاستونی کوجود در بازار اغلب چینی هستند و این بدین معنی نیست که خیلی بی کیفیت هستند نه اصلا

اما خب چین هم پارچه های با کیفیت خودش را تولید میکند و جالب است که بدانید پارچه های ترک اغلب که نه صد در صد چینی هستند و فقط در ترکیه رنگ میشوند پس اینکه اعتقاد دارند پارچه های ترک با کیفیت هستند باید بگویم پارچه های ترک هم چینی هستند  ولی در ترکیه رنگ میشوند.

اما خب بغیر از چینی ها ما فاستونی هایی داریم که در کشورهایی مثل انگلیس، ایتالیا، المان تولید میشوند و انها هم کیفیت بالایی را در بردارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *